Styl zebry we wnętrzu – dopasowujemy zasłony prysznicowe i kafelki

Styl zebry we wnętrzu przez jednych jest wręcz uwielbiany, przez innych znienawidzony. A przecież przy odpowiedniej oprawie takie wzory wydobyć mogą z każdej łazienki wszystko, co najlepsze. Motywu zebry w domowych przestrzeniach nie wypierają się chociażby popularne gwiazdy z pierwszych stron gazet, raz na jakiś czas zapraszający dziennikarzy i fotoreporterów do własnych domostw. Ich ciekawym podejściem nie tylko do motywów zebry, ale również elementów geometrycznych lub trójwymiarowych warto się zainspirować, szukając pomysłu na aranżację własnej łazienki. Sprawdzone i super wytrzymałe zasłony prysznicowe z poliestru czekają w naszym sklepie na wypróbowanie! Poznajcie tę nowoczesną jakość już dziś!

Zebra na zasłonach prysznicowych – nie taka straszna…

W latach dziewięćdziesiątych niezwykle modne były dywaniki pokojowe w zebrę. Popularna Kayah wydała też wtedy płytę o tytule “ZEBRA” z całą masą przebojów. Potem czas sprawił, że nieco poczuliśmy się zmęczeni motywem zebry i nastał czas dyskretnej ascezy. Dziś ponownie zauważa się powrót do pasiastych motywów, zwłaszcza w kwestii aranżacji łazienek. Elegancka zasłona prysznicowa w zebrę stanie się świetnym uzupełnieniem każdej domowej łazienki. Wydobędzie jej pełen blask zwłaszcza na tle czarnych kafelek i płyt podłogowych. Jej biała powierzchnia poprzecinana pasami będzie lśniła w przestrzeni niczym perła. Do białej oprawy łazienkowej także można ją polecić, choć efekt nie będzie już aż tak piorunujący.

Zasłona prysznicowa w zebrę plus kolorowe kafelki

To rozwiązanie, które także warto przemyśleć, tym bardziej, jeśli ktoś nie lubi ograniczania się do stosowania maksimum dwóch kolorów w łazienkowej przestrzeni. Kolorowe łazienki jeszcze 20 lat temu uznawane były w Polsce za ekscentryzm i dziwactwo, dziś nikogo nie dziwi wystrój takiego wnętrza, osadzony na licznych zestawieniach kolorów ciepłych i zimnych. Przykładowo, pomysłowo zaprojektowana zasłona prysznicowa w zebrę świetnie odnajdzie się w towarzystwie fioletowych kafelków prysznicowych, czerwonych kafelków ściennych oraz podłogi w motyw czarno – białej szachownicy. Widzimy tutaj bardzo zgrabne połączenie motywu czarno – białego z kolorami, które dzięki strumieniom dziennego światła wpadającym do łazienki przez okno sprawiają, że ściany zachwycają oko intensywnością barw. To propozycja dla wszystkich, którzy stawiają na oryginalność w każdym zakątku domu.

Zebra, zebra wszędzie…

Zdarzyć się może, że osoba urządzająca domową łazienkę pokocha motyw i styl zebry do tego stopnia, iż zdecyduje się z jej pomocą zaaranżować wszystko, co tylko możliwe. Z aranżowaniem motywu zebry w przestrzeni należy być ostrożnym, bo “co za dużo to niezdrowo”. Jest to wzór bardzo silnie działający na nasz zmysł wzroku i jeżeli już zasłony prysznicowe w zebrę mają zaistnieć w łazience, starajmy się dopasowywać do nich maksymalnie jeden, góra dwa elementy z podobnym wzorem. Jeden pas kafelków w zebrę na ścianie wystarczy. Albo naprzemienne pasy płytek w zebrę przełamywane płytkami w czarnym lub białym kolorze. Ale raczej tylko na jednej ścianie lub jedynie na podłodze.  

Płatności online

© Sasko - drążki do zasłony prysznicowej – producent drążków prysznicowych

realizacja: estinet.pl

SASKO


ul. Fredry 78
55-120 Oborniki Śląskie


tel: 607 448 088
e-mail: sasko@sasko.pl

(pod tym adresem przyjmujemy zamówienia)