Szanowni Klienci.
Można składać zamówienia, jednak czas realizacji ulegnie wydłużeniu. Wysyłka zamówień nastąpi po 6-7 sierpnia.

Łączenie pojedynczych drążków prysznicowych – w jaki sposób zrobić to dobrze?

Bywają sytuacje, że zakupiony drążek prysznicowy okazuje się za mały, bo nie zmierzyliśmy dokładnie obszaru brodzika. Po głębokiej analizie łazienkowej przestrzeni możemy dojść do wniosku, że interesuje nas rozległy prysznic, a nie skromna kabina. W tej sytuacji zdecydować się można na łączenie pojedynczych drążków prysznicowych w jedną konstrukcję. Jak się do tego zabrać? Czy taki pomysł w praktyce na pewno zda egzamin?

Dwa drążki kątowe i dwa drążki łukowe

Specyficzny kształt drążków prysznicowych pozwoli nam otrzymać określone formy do łazienek. Dzięki technikom spawalniczym z dwóch drążków kątowych możemy stworzyć specyficzne obramowanie w kształcie kwadratu lub prostokąta, a z dwóch drążków łukowych coś na kształt okręgu. W ten sposób spawalniczo połączone formy do prawidłowego funkcjonowania potrzebują jeszcze wiszącego stelażu. Możemy jednak z niego zrezygnować, jeśli średnica okręgu utworzonego z dwóch drążków zmieści się pomiędzy dwoma ścianami zaprojektowanej kabiny prysznicowej. W ten sposób konstrukcję z drążków przykręcić można do ścian śrubkami. Musi tego dokonać fachowiec znający się na remontach tego typu. Niewielkie śrubki z łatwością dają się umieścić w przestrzeniach pomiędzy płytami lub kaflami ściennymi.

Łączenie drążków prysznicowych a techniki spawalnicze

Trzeba pamiętać o tym, że nie wszystkie drążki prysznicowe stworzone są z tego samego materiału, może mieć on różną jakość i odmienny stopień plastyczności. Dlatego, zanim zabierzemy się do łączenia poszczególnych elementów, powinniśmy dokładnie przeanalizować, czy dany drążek prysznicowy został wykonany w całości wyłącznie z aluminium czy też stanowi połączenie stopów wielu metali. Do każdej z powyższych opcji dopasować trzeba odpowiedni rodzaj spawania. To niezwykle istotne, bo jeśli błędnie określimy typ materiału, z którego drążek został wykonany, połączenie może okazać się za słabe lub materiał może ulec zniszczeniu w czasie prac z uwagi na zbyt wysoką, niedopasowaną do właściwości fizycznych temperaturę. Najlepiej będzie zadanie łączenia drążków prysznicowych powierzyć zaufanym fachowcom. Jeśli wcześniej z tym tematem nie mieliśmy do czynienia, lepiej sobie darować samodzielne próby.

Połączone drążki prysznicowe i stelaż

Konstrukcja z dwóch drążków prysznicowych wymaga podparcia w formie stelażu. Najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie stelażu w wiszącej formie i utwierdzenie go pod sufitem. Dla osiągnięcia najlepszego efektu estetycznego ważne jest, by stelaż pokrywał się z drążkami zarówno pod kątem materiałowym jak i kolorystycznym. Przed zamontowaniem całości w łazience warto jeszcze sprawdzić wytrzymałość spawów lub śrub (jeśli zdecydowaliśmy się na łączenia śrubkowe), pokryć całość powłoką antykorozyjną, po czym nałożyć kolor. Wysokość drążków prysznicowych dopasowana powinna być oczywiście do naszych warunków fizycznych, wzrostu, długości ramion i zasięgu wzroku. Wtedy możemy mówić o pełnym komforcie w czasie dokonywania codziennych czynności higienicznych.

Płatności online

© Sasko - drążki do zasłony prysznicowej – producent drążków prysznicowych

realizacja: estinet.pl

SASKO


ul. Fredry 78
55-120 Oborniki Śląskie


tel: 607 448 088
e-mail: sasko@sasko.pl

(pod tym adresem przyjmujemy zamówienia)