Kiedy zdecydować się na kompleksową wymianę elementów prysznicowych?

Elementy prysznicowe w łazience zużywają się w stopniu podobnym co wyposażenie kuchenne, choć na pierwszy rzut oka trudno jest to porównać. Kiedy najlepiej zdecydować się na gruntowną wymianę wszystkich części tworzących domowy prysznic? Jakie są pierwsze oznaki, że czas najwyższy przeprowadzić gruntowny remont łazienki? Czy drążki prysznicowe są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od przezroczystej kabiny?

Drążek prysznicowy – tani, niezawodny i gustowny

To, że Twoja domowa łazienka zaczyna błagać o ratunek, rozpoznasz najczęściej po:

  • odpadających i łamliwych kafelkach pod prysznicem
  • zabrudzonych fugach, które nie pozwalają się doczyścić
  • zapadającym się brodziku, który od jakiegoś czasu ma dość zdeformowany kształt i przy wchodzeniu lub wychodzeniu wydaje z siebie nietypowe dźwięki
  • drążku prysznicowym, z którego odpryskuje farba
  • popękanych nakładkach na baterie prysznicowe

Wszyscy marzymy o tym, aby nasze domowe łazienki zachwycały elegancją niemal jak w serialach telewizyjnych. Szklane kabiny prysznicowe lub te wykonane z najwyższej jakości tworzyw sztucznych są inwestycjami dosyć drogimi i nie każdego na nie stać. Eleganckie drążki prysznicowe nadają się do łazienek usytuowanych w wytwornych rezydencjach. Odnajdą się również w skromnych, wiejskich gospodarstwach. Jest to projekt uniwersalny i ponadczasowy, bijący na głowę wszelkie chwilowe mody i kaprysy samozwańczych projektantów przestrzeni.

Drążki prysznicowe – dopasowane na miarę potrzeb

Kształt oraz wielkość drążka prysznicowego dużo mówi o miejscu, w którym ma zostać zaaranżowany. Kątowe drążki prysznicowe projektanci polecają do wnętrz osadzonych na figurach przypominających klasyczny kwadrat lub prostokąt. Im więcej takich kanciastych fragmentów wyposażenia w łazience – tym bardziej widoczna będzie specyficzna oprawa prysznica. Wnętrze utrzymane właśnie w taki sposób ma bardzo specyficzny charakter, w dużej części nawiązujący do kubizmu, czyli geometryzacji przestrzeni, bardzo modnego zjawiska w latach 30-tych poprzedniego stulecia, które aktualnie zaczyna przeżywać swój renesans. Z kolei łukowe drążki prysznicowe to zdecydowane nawiązanie do delikatności stylu art – deco, którego matką była nieodżałowana Tamara Łempicka – polska malarka znana na całym świecie. Łukowy kształt drążków przywodzi na myśl wnętrza projektowane w Paryżu tuż przed wojną, charakteryzujące się niesłychaną wręcz wytwornością, bogactwem wszystkich odcieni bieli oraz silnym nawiązaniem do kultury antycznej.

Drążki prysznicowe i inne elementy łazienkowe – strefa higieny jak ze snu

Nie warto zwlekać z remontem łazienki na ostatnią chwilę, ponieważ przez ten cały czas eksploatacji i zniszczeniom stopniowo podlega coraz większy zasób wyposażenia. Zawsze generuje to dodatkowe koszty. Dlatego, jeśli już remontować łazienkę, to absolutnie do końca i bez żadnych środków zastępczych kosztem zaoszczędzenia. Tym sposobem odzyskujemy spokój na kolejną dekadę. 

Płatności online

© Sasko - drążki do zasłony prysznicowej – producent drążków prysznicowych

realizacja: estinet.pl

SASKO


ul. Fredry 78
55-120 Oborniki Śląskie


tel: 607 448 088
e-mail: sasko@sasko.pl

(pod tym adresem przyjmujemy zamówienia)