Drążki prysznicowe z podwieszeniem sufitowym lub bez – które wybrać?

Na rynku akcesoriów prysznicowych funkcjonują dwa rodzaje drążków, jeśli chodzi o system montażu. Możemy zdecydować się na drążki prysznicowe z możliwością podwieszenia sufitowego lub prostsze formy bez opcji podwieszenia. Która z tych opcji jest w praktyce dla łazienek bardziej korzystna i od czego zależy dany wybór? Spróbujmy przyjrzeć się temu zagadnieniu z bliska!

Drążki prysznicowe z podwieszeniem sufitowym – zalety i wady

W tego typu drążkach prysznicowych znajdziemy dobre rozwiązanie przy aranżacji łazienki, jeśli posiada ona wysoko położony sufit. W takich przestrzeniach wykorzystywane drążki łukowe lub drążki kątowe z mocowaniami jedynie po obu stronach ściany prezentować się będą dosyć groteskowo. Podwieszenie sufitowe pozwoli całej kompozycji przestrzeni w łazience zachować określony charakter, bez wrażenia przypadkowości. Z pewnością trzeba przyznać, że drążki prysznicowe z podwieszeniem sufitowym w montażu są bardziej wymagające, niż drążki kątowe lub drążki łukowe bez podwieszenia. Na ich usytuowanie trzeba poświęcić trochę więcej czasu ze względu na bardziej skomplikowane procesy łączenia ze sobą poszczególnych elementów.

Gdzie pasować będą drążki prysznicowe bez podwieszenia?

Lekkie i niekłopotliwe drążki prysznicowe niewymagające dodatkowego zastosowania podwieszania sprawdzą się w małych i przytulnych łazienkach. Miejsce do codziennych czynności higienicznych, zajmujące zaledwie kilka metrów kwadratowych w ciasnym już i tak mieszkaniu nie powinno być ubogacane hybrydowymi formami wymagającymi dodatkowych zabiegów montażowych, zabierając przy tym zdecydowanie za dużo już i tak odmierzanego centymetrem miejsca. Klasyczne drążki prysznicowe wymagają montażu jedynie w oparciu o ściany łazienki, sufit może pozostać w takim samym stanie jak wcześniej. Swoją lekkość i praktyczność zawdzięczają nowoczesnej technologii przetwarzania aluminium w oparciu o najnowocześniejsze metody poddawane wcześniej licznym badaniom konstruktorów oraz projektantów. Pasują do wszystkich typów zasłon prysznicowych, kształtów wanien i brodzików, nawet tych najbardziej asymetrycznych.

Zasłony prysznicowe – jak dobrać do różnych drążków prysznicowych?

W zależności od tego, na jaki drążek prysznicowy się zdecydujemy, musimy wziąć pod uwagę również dobór odpowiedniej zasłony do łazienki. Jeśli mamy drążek z podwieszeniem sufitowym, trzeba zaopatrzyć się w zasłonę dłuższą, niż wymiar standardowy. Lepiej kupić nieco dłuższą zasłonę prysznicową, by potem skrócić ją do określonych rozmiarów, niż po zakupach zauważyć, że po zasłonięciu kabiny prysznicowej woda z brodzika będzie lała się strumieniami lub w wannie przestaniemy czuć się intymnie. Do wszystkich typów drążków prysznicowych Sasko pasuje każdy rodzaj kolorystyczny zasłon przeznaczonych do łazienek. Opracowane kompozycje tworzą prawdziwą ozdobę domowej przestrzeni i pozwalają czuć się w pełni komfortowo i wygodnie. W każdej chwili i o każdej porze dnia!

Płatności online

© Sasko - drążki do zasłony prysznicowej – producent drążków prysznicowych

realizacja: estinet.pl

SASKO


ul. Fredry 78
55-120 Oborniki Śląskie


tel: 607 448 088
e-mail: sasko@sasko.pl

(pod tym adresem przyjmujemy zamówienia)