Drążki prysznicowe a typ oświetlenia w łazience

Inwestując w drążki prysznicowe, warto rozejrzeć się też za właściwym oświetleniem do łazienki. Czy oświetlenie zastosowane w domowej łazience może mieć wpływ na widoczność drążka prysznicowego? Jakie oświetlenie dopasować do łazienki, aby estetycznie wszystko wspaniale się komponowało, także ze śnieżnobiałym odcieniem drążka prysznicowego? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu z bliska!

Drążki prysznicowe – jakie oświetlenie zapewni im ładną oprawę?

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na prysznicowy drążek łukowy do zasłony prysznicowej do wanny asymetrycznej narożnej- Model DLA25 80cm x 120cm  lub inny, do oprawy kabiny prysznicowej zastosować możemy określone typy oświetlenia. W ostatnich latach niezwykłym wręcz powodzeniem przy aranżacji łazienek cieszy się oświetlenie punktowe. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość montowania poszczególnych lampek w dowolnie wybranej odległości i wysokości, co daje szansę na stworzenie unikalnej kompozycji świetlnej na całej szerokości lub wysokości ścian łazienkowych. Oświetlenie punktowe chętnie aranżowane jest także przy podłodze. W miejscach, gdzie łatwo się poślizgnąć, może się okazać wręcz niezbędne.

Drążki do zasłony prysznicowej – jak ubogacić je światłem?

Oświetlenie punktowe nieco wyżej poziomu drążka prysznicowego to tylko jeden ze sposobów, które można zastosować w domowej łazience. Niech Was nie zmyli wrażenie, iż z punktowych lampek nie będzie płynęła dostateczna ilość światła. Choć niewielkie, potrafią emitować naprawdę intensywne promienie światła. Ci, którzy już wypróbowali oświetlenie punktowe w swoich łazienkach, doskonale o tym wiedzą. Taki rodzaj oświetlenia wspaniale funkcjonować może wespół z większymi lampkami łazienkowymi. Jeśli lubimy dobrą widoczność w każdym zakątku naszego domu, możemy tuż nad prysznicem i drążkiem zamontować płaską lampę w dowolnym kształcie. Może być ona montowana bezpośrednio do powierzchni sufitu, dzięki czemu osiągniemy wrażenie płaskiej, świetlnej płaszczyzny nad nami.

Drążek do zasłony prysznicowej – co daje wysoki poziom oświetlenia?

Wysoki poziom oświetlenia strefy prysznicowej, gdzie znajdować się może np. drążek kątowy do zasłony prysznicowej do wanny/brodzika – Model DK25 65cm x 110cm  pozwala a uniknięcie wielu nieprzyjemnych sytuacji, na które narażone są zwłaszcza osoby starsze. Nie dostrzegając drążka prysznicowego, można przypadkiem zerwać zasłonę, poślizgnąć się i niefortunnie upaść. Drążki prysznicowe, dobrze zamontowane, zachowują nienaganną konstrukcję i wygląd, ale my możemy za nieszczęśliwe sytuacje zapłacić własnym zdrowiem. Dlatego warto zadbać, aby nasza łazienka była oświetlona w należyty sposób, nie tylko dzięki lampom głównym, w centralnych fragmentach łazienkowych sufitów, ale także po bokach, wszędzie tam, gdzie wykonujemy podstawowe czynności higieniczne. Widoczny w promieniach wieczornego światła drążek prysznicowy wybija się swoją bielą na tle ciemniejszych elementów wyposażenia łazienki.

Płatności online

© Sasko - drążki do zasłony prysznicowej – producent drążków prysznicowych

realizacja: estinet.pl

SASKO


ul. Fredry 78
55-120 Oborniki Śląskie


tel: 607 448 088
e-mail: sasko@sasko.pl

(pod tym adresem przyjmujemy zamówienia)